Befado.pl
suma: 0,00 zł do kasy
Twój koszyk jest pusty.
Aktywna rodzina! Jak zachęcić dziecko do sportu i aktywności na dworze?
Aktywna rodzina! Jak zachęcić dziecko do sportu i aktywności na dworze?

Przedłużająca się zima, a także pandemia, która bezlitośnie zmieniła życie całych rodzin, skutecznie zniechęcają najmłodszych do aktywnego spędzania czasu. Skutki braku ruchu u dzieci w wieku szkolnym widoczne są już dziś - nadwaga, ospałość, uzależnienie od telefonu i komputera, a także pogarszający się stan psychiczny u dzieci - te sygnały nie mogły zostać zbagatelizowane przez naszą markę, która za cel tej wiosny postawiła zachęcanie do aktywnego spędzania czasu przez całe rodziny. 

Choć wcześniej kojarzyliśmy się z domowym obuwiem oraz butami na zmianę dla przedszkolaków i uczniów, w roku 2021 mocno skoncentrowaliśmy się na promocji aktywnych chwil na dworze, wypuszczając nową linię obuwia sportowego. Niedrogie buty sportowe to szansa na zrezygnowanie z wymówek, że każdy sport słono kosztuje, a kompletowanie wyprawki na aktywne chwile dla całej rodziny musi obciążyć domowy budżet. Nic bardziej mylnego! Zazwyczaj to, czego nam najbardziej brakuje, aby aktywnie żyć to chęci. A jak je odnaleźć?

Nie koncentruj się na trudnościach. 

Brzydka pogoda, napięty plan dnia, konieczność zmiany garderoby - łatwo znaleźć tysiące powodów, aby zostać w domu. Staraj się jednak, szybko oddalać na dalszy plan trudności, które tak naprawdę nimi nie są. Doskonale wiemy, że jak każdy rodzic, jesteś mistrzynią organizacji czasu: zdalne lekcje, dodatkowe zajęcia, wizyty u dentysty - te wszystkie czynności są niezwykle ważne, lecz tak samo, a nawet bardziej Twoje dziecko obecnie potrzebuje czasu spędzonego na dworze. Potraktuj je z takim samym zaangażowaniem jak czynności związane ze szkołą czy zdrowiem Twojej rodziny. A przecież nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie! 

Bo przykład idzie z góry…

Dzieci, które od ponad roku większość dnia spędzają w domu, jak gąbka chłoną przyzwyczajenia oraz nawyki rodziców, dlatego tak ważne jest, aby swoim zachowaniem dawać im dobry przykład. Wymagając od nich aktywności oraz radości ze sportu, nie możemy sami przesiadywać na kanapie. Nie oznacza to, że nagle musisz zostać mistrzynią rzutów za 3 punkty, czy jeździć na rolkach jak szalona - jeśli nie czujesz się na siłach, możesz zorganizować żwawy spacer czy towarzyszyć dziecku w sporcie jako kibic. W czasach zdalnej nauki większość dzieci straciła naturalne więzi z rówieśnikami, dlatego tak ważne jest, aby zabawę i beztroskie chwile przeżywać także w towarzystwie rodziny. Nic tak nie zbliża rodziców i dzieci jak wspólnie dzielone pasje, wydarzenia, które pozwolą „przewietrzyć” głowę i zapomnieć o piętrzących się obowiązkach. 

Na spacer zabierz… telefon!

Tak, tak - choć zazwyczaj namawiamy Was do jego odłożenia, na spacer, wycieczkę czy rowerową przejażdżkę warto zabrać go ze sobą i potraktować jako motywator do zdobywania rekordów w stawianych krokach, pokonywanych kilometrach i spalanych kaloriach. Bezpłatne aplikacje pozwalają zarządzać aktywnością sportową i skutecznie do niej zachęcają. Dzieci, które kochają rywalizację oraz nowoczesną technologię, będą dumnie prezentować swoje dzienne aktywne osiągnięcia, porównywać je z rodzicami, rodzeństwem czy kolegami. 

Modne obuwie i strój sportowy jako zachęta do aktywności. 

Nowe buty sportowe w pięknej i modnej kolorystyce, zabawny t-shirt czy streetowa bluza - nasze dzieci tak szybko rosną i coraz wcześniej zaczynają zwracać uwagę na trendy związane z modą. Cała rodzina chętniej odda się sportowym aktywnościom, jeśli będzie czuła się pewnie i dobrze w sportowym stroju. Co więcej, dzięki nowej kolekcji Befado SPORT, możesz nosić dokładnie te same buty co Twoja mała córeczka. Dzięki takiej zabawie stylemsport2.jpg (31.8 kB) możecie zorganizować prawdziwy Girls Team!

Promocja aktywności - dlaczego to takie ważne?

Choć wydaje to się być oczywiste, warto szczególnie teraz przypominać, jak istotny wpływ na nasze zdrowie ma aktywny styl życia. Już kilka minut aktywności na dworze sprawia, że redukujemy stres, rozładowujemy napięcie i oczyszczamy nasz umysł. Poprawia się także nasza koncentracja oraz nastrój - a wszystko dzięki hormonom szczęścia, które wydzielają się wraz z ruchem! 

To jak zbawienny wpływ na zdrowie psychiczne dzieci ma sport oraz zabawy na dworze dowodzi rosnąca fala problemów wśród najmłodszych: ospałość, izolacja od rówieśników, uzależnienie od komputera, telefonu czy telewizji to jedne z przyczyn początków depresji,  której objawy w 2020 roku stwierdzono u 44% polskich nastolatków (dane na podstawie badań Dolnośląskiej Szkoły Wyższej).

Choć brak aktywności nie jest jedyną przyczyną widocznego pogorszenia się kondycji psychicznej naszych dzieci, psycholodzy oraz nauczyciele wychowania fizycznego, apelują, aby dążyć do jak największej aktywizacji młodych osób, do czego zachęca marka Befado, która oprócz równocześnie wspiera dziecięcą psychiatrię, przeznaczając na jej cele 1 zł od każdej sprzedanej pary obuwia z limitowanej kolekcji polskiego producenta butów dziecięcych. 

O efektach akcji poinformujemy wkrótce!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium