Befado.pl
suma: 0,00 zł do kasy
Twój koszyk jest pusty.
Drodzy Seniorzy - zadbajmy o Wasze stopy!
Drodzy Seniorzy - zadbajmy o Wasze stopy!

Stopy to filar naszego ciała, powtarzamy to bardzo często. Wiemy jak bardzo ważne jest dbanie o prawidłowy rozwój stóp w wieku dziecięcym, jednak oczywiste, że nigdy nie jest za późno, aby także seniorzy skupili się na problemach zdrowotnych powiązanych ze stopami.
U osób starszych stopy wymagają szczególnej uwagi -  w razie problemów warto poszukać pomocy u podologa.  Długie lata pracy, urazy z przeszłości, cukrzyca, problemy z krążeniem – wszystko to sprawia, że wraz z latami kondycja stóp może się zmieniać, ale i na to są sposoby!
Takich problemów nie ma co bagatelizować – warto reagować wcześniej, aby uniknąć ich eskalacji. W tym wpisie podajemy kilka porad, które warto mieć na uwadze pielęgnują swoje stopy na co dzień.


Upewnij się, że Twoje buty mają właściwy rozmiar.


Bezpieczną praktyką jest mierzyć stopy popołudniu, kiedy to stopa po paru godzinach „na chodzie” nabiera swojego naturalnego kształtu. Często stopy są różnej wielkości, wiadomym jest zatem, by rozmiar dobierać do dłuższej stopy. Warto także zwrócić uwagę nie tylko na długość, ale na szerokość – osoby z tendencjami do opuchlizny czy deformacjami powinny być szczególnie wrażliwe na te kwestie. 


Zadbaj o krążenie.


Wraz z wiekiem zaburzenia krążenia stają się niezwykle powszechnym problemem – warto zatem zadbać o pobudzenie go, szczególnie w stopach. Jest na to kilka, prostych metod – siedząc oprzyj nogi na czymś wyższym – krześle lub kanapie, by nogi pozostały wyprostowane w kolanach. Ruszaj się na miarę możliwości – nawet krótki spacer w ciągu dnia będzie miał niezwykle pozytywny wpływ na organizm. Pamiętaj także, aby regularnie masować swoje stopy.


Nawilżenie.


Skóra na stopach ma szczególne tendencje do przesuszeń, a w konsekwencji tego pęknięć – warto zatem zadbać o odpowiednie nawilżenie stóp. Praktyka smarowania stóp odpowiednimi kosmetykami zapobiegnie pęknięciom, swędzeniu, rogowaceniu i powstawaniu ran. 


Uwaga na grzybicę!


Kilka praktyk pozwoli w skuteczny sposób ograniczyć powstawanie grzybicy. Po pierwsze warto wybrać oddychające obuwie – brak wentylacji w bucie to czynnik, który sprzyja w znacznym stopniu powstawaniu bakterii i grzybów. Co szczególnie ważne, to także jakość skarpet czy rajstop. Po pierwsze muszą być suche, a po drugie – dostosowane do pory roku. Latem warto postawić na bawełnę, zimą natomiast wybrać skarpetki z dodatkiem merynosa. 


Pamiętaj, że zawsze jest dobry czas, aby odpowiednio zadbać o swoje stopy a nawet zmienić nawyki. Koniecznie sprawdź naszą ofertę Dr. Orto dla stóp wyjątkowych!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium