Befado.pl
suma: 0,00 zł do kasy
Twój koszyk jest pusty.
PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH Z DZIECKIEM.
PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH Z DZIECKIEM.

Choć Święta Wielkanocne nie budzą tak wiele radości w dzieciach jak te związane z Bożym Narodzeniem, warto pokazać najmłodszym ich urok i wyjątkowość. Jak to zrobić? Przygotowaliśmy kilka pomysłów, aby twoje dzieci polubiły czas Wielkanocy. 

Wspólne wypieki. 

Nic tak nie cieszy dzieci, jak możliwość wybrudzenia rączek i… kuchni ciastem i kremami podczas tworzenia wypieków. Wspólne prace kuchenne nie tylko są okazją do zabawy, ale także wzmacniają relacje między rodzicem a dzieckiem, a także pomagają w nauce odpowiedzialności i porządku. Wykonywanie prac krok po kroku to duże wyzwanie dla niecierpliwych dzieciaków, dlatego jeśli tworzenie ciasta od podstaw to dla nich za dużo, poproś o pomoc w udekorowaniu wypieku lub korzystania z foremek. 

Malowanie pisanek.

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych nie mogą obejść się bez dekorowania pisanek. Zrób z tej czynności najprawdziwsze święto kreatywności! Oprócz tradycyjnych farbek przygotujcie bibułę, naklejki, konfetti, a nawet brokat! Dzieci lubią rywalizację, dlatego urozmaiceniem dekorowania pisanek będzie ogłoszenie konkursu na najbardziej zwariowane, egzotyczne czy kolorowe jajko. 

Razem udekorujcie dom i ogród. 

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z girlandami i dekoracją okien, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby Wielkanoc również zawitała do Waszych domów. Pisanki wycięte z papieru mogą stworzyć kolorowy łańcuch, podobne dekoracje mogą zawisnąć na kwiatach doniczkowych czy krzewach na zewnątrz. Wieszanie ich będzie doskonałą okazją, aby wyjść z domu i zacząć budować odporność na świeżym powietrzu. 

Wspólne sprzątanie. 

Przygotowania do Świąt to nie tylko zabawa, ale także obowiązki takie jak sprzątanie. Nie pozwól, aby presja ogarnięcia całego domu przed Wielkanocą, odebrała radość z całych przygotowań. Zanim wpadniesz w szał mycia, polerowania i odkurzania, pomyśl, jakie obowiązki mogą wykonać dzieci. Zamiast prosić w nieskończoność, spraw, aby dzieci podeszły do sprzątania zadaniowo. Jak to zrobić? Zorganizuj karteczki z prostymi krótkimi poleceniami – możliwość wylosowania zadania sprawia, że dziecko poczuje się sprawczo, a przecież o motywację najbardziej chodzi w sprzątaniu. Unikaj karania dzieci sprzątaniem, gdyż tego typu metody rzadko kiedy działają. 

Zamiast pędzić i wprowadzać nerwową atmosferę, skup się na relacjach i tym, co twoje dzieci zapamiętają ze Świąt. To jak Ty je organizujesz, będzie miało wpływ na to, jak w dorosłym życiu same będą postrzegały ten Czas.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium