Befado.pl
suma: 0,00 zł do kasy
Twój koszyk jest pusty.
Odpowiadamy na pytania rodziców o dziecięcych stopach i butach.
Odpowiadamy na pytania rodziców o dziecięcych stopach i butach.

Tworząc obuwie dla dzieci, doskonale znamy wątpliwości rodziców, ich zakupowe rozterki. Postanowiliśmy raz na zawsze niektórym z nich stawić czoła!

Czy dziecko może nosić „używane” obuwie np. po starszej siostrze czy bracie?

NIE. Osobiście wspieramy podejście Zero Waste, lecz NIE w przypadku butów dla malucha. Noszenie obuwia używanego może mieć negatywny wpływ na rosnące małe stópki. Często na oko obuwie w dobrym stanie wewnątrz posiada lekkie deformacje i przekrzywienia. Poza tym, używane obuwie zawsze wiąże się z ryzykiem zarażenia grzybicą stóp.

Moje dziecko zaczyna raczkować. Jakie obuwie polecacie do nauki chodzenia?

Rodzicom raczkujących dzieci zalecamy cierpliwość. Pierwsze buciki polecane są dla dzieci, które już samodzielnie stawiają swoje pierwsze kroki. Gdy dziecko dopiero zaczyna swoją przygodę z chodzeniem lepiej ubrać mu antypoślizgowe skarpetki lub całkowicie pozwolić mu na stąpanie boso. Bez bucików dziecko trenuje mięśnie stopy i lepiej wyczuwa podłoże.

Obuwie przejściowe – na jesień czy wiosnę musi być ocieplane?

Nie warto przesadzać z przegrzewaniem stóp dziecka. Warto jednak zawsze zadbać, aby obuwie nie przemakało. Na chłodniejszą aurę warto ubrać maluchowi grubsze skarpety i unikać zakładania ciężkiego i topornego obuwia.

Czy moja mała księżniczka może nosić obuwie na obcasie?

Wiemy, że uwielbiacie stroić małe modnisie, lecz nigdy nie ubierajcie im butów na obcasie większym niż półtora centymetra. Co istotne całkowicie płaskie obuwie także nie jest dobre dla rozwoju stóp dziecka. Najlepiej w tej kwestii zachować zdrowy rozsądek, stawiając zawsze na pierwszym miejscu wygodę naszej pociechy.

Jak prawidłowo dobrać rozmiar obuwia?

Polecamy wybór o rozmiar większego obuwia niż stopa dziecka. Ważne, aby stopa w bucie nie była ściśnięta, a maluch mógł swobodnie ruszać palcami. Buty nie mogą być jednak zbyt duże, bo nie będą dobrze trzymały nóżek. Ważne jest, aby but stanowił solidne oparcie dla stopy, nie ocierał stóp maluszka i pozwalał mu na pełną swobodę ruchu.

Jeśli macie do nas więcej pytań, zachęcamy do kontaktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium